מאמרים


חיפוש :

אדם, מה לך נרדם?

אדם, מה לך נרדם?

 

אחת השאלות הנפוצות בתחום הרפואה בכלל, ובתחום בריאות הנפש בפרט, היא האם כדאי לגשת לטיפול קונבנציונלי, או לטיפול אלטרנטיבי, או אולי לשלב בין השניים?

בכדי לענות על השאלה, נעמוד תחילה על מעט מן ההבדלים המהותיים בין השיטות.

 

הרפואה הקונבנציונלית מטפלת בעיקר בסימפטומים שנובעים ממחלה, לרוב מבלי להתייחס למקור המחלה. לדוגמא: תרופת קלונקס- נוגדת חרדה, מרגיעה, אך אינה מטפלת בסיבה שגרמה לחרדה.

 

הרפואה האלטרנטיבית לעומת זאת, מכוונת לטיפול בחיבור בין הגוף לנפש, מתוך הבנה כי מחלה בגוף משפיעה באופן ישיר על הנפש, וכן להיפך: קושי נפשי או רגשי משפיע על הגוף. לכן, ברפואה האלטרנטיבית מחפשים את הגורם לבעיה, בין אם זה קושי רגשי שמשפיע על המצב הגופני, בין אם חוסרים בגוף, מערכת פגועות או טראומות  וכד' שגרמו למצב הנפשי.

עם טיפול וריפוי במוקד הבעיה, הסימפטומים נעלמים ולא חוזרים, משום שהבעיה המקורית שגרמה להם טופלה.

 

    אנשים פונים לטיפול הקונבנציונלי משום שהוא נוסך הרגשת בטחון בגלל אחידות הטיפול, החוקיות והמיסוד. יש לציין שגם הסבסוד של טיפול כזה תורם לכך שהוא הפופולארי ביותר. 

 

במכון אדם – מתמחים בטיפול במשברים והפרעות נפש כאשר הטיפול כוללני ומשלב טיפול בטראומות, במחשבות ובהרגלים בצד השלמת חסרים, חיזוק מערכות הגוף והשבת האנרגיה הבריאה למטופל על ידי שילוב שיטות הכולל בין היתר טיפול במכשיר אישי ונטרופתיה. 

 

ולשאלה איזה טיפול עדיף, והאם ניתן לשלב בין השניים נשיב:

אם לא מדובר במצב של סיכון מיידי ואין סכנה בהמתנה לטיפול, עדיף לבחור בטיפול אלטרנטיבי.

לפני כשלוש שנים פנתה ר. למכון אדם לאחר שסובלת במשך תקופה ארוכה מהתקפי חרדה בלתי נסבלים שמנעו ממנה לתפקד כרגיל. ב"ה לאחר כשבועיים של טיפול במכון ההתקפים חלפו ולא שבו עוד.

 

במקרה ומדובר בסיכון מיידי, או אם לאחר שהתקופה שנקבעה מראש לטיפול הסתיימה ולא נראה שיפור משמעותי, נכון לפנות לטיפול קונבנציונאלי.

מ. נערה כבת 15 חוותה התקף פרנואידי ראשוני. לאחר שלא נצפתה הטבה מהטיפול האלטרנטיבי שקבלה במכון, הופנתה לרופא לקבלת טיפול תרופתי במינונים נמוכים, לאחר שהתאזנה נענה הרופא להפחית את מינון התרופות בהדרגה, במקביל  לתמיכה של טיפולים אלטרנטיביים. מ. הגיעה למצב של יציבות נפשית כבר כשנה וחצי, ללא צורך בנטילת תרופות כלל.

 

כאשר ניתן טיפול תרופתי ורוצים להוריד במינון התרופות או להפסיק ליטול אותן, מומלץ לקבל את הליווי מרופא התומך בגישה אלטרנטיבית, כדי להפחית תרופות בצורה מבוקרת ואחראית.

 

גם כאשר הטיפול התרופתי מאכזב, בין בריפוי ובין בתופעות הלוואי, לרוב הטיפול הטבעי יכול לסייע, לחזק את תהליך הריפוי ולאפשר חזרה לתפקוד.

 

ד. סובלת ממניה דיפרסיה הגיעה למכון במצב של דיפרסיה שנמשך כשנה על אף שנטלה תרופות. ד. טופלה במכון באמצעות תוספי תזונה, מכשיר תדרים וטיפול רגשי, וב"ה לאחר כחודש, מצבה הנפשי השתפר מאד, ורמת התפקוד שלה עלתה באופן משמעותי. ד. ממשיכה לקבל תמיכה בנוסף לתרופות והרופא המטפל נענה להפחתת תרופות באופן הדרגתי.

 

בין אם הטיפול המתאים לכם הוא טיפול אלטרנטיבי או טיפול משולב, ב"מכון אדם" תקבלו טיפול אחראי ומקצועי שיחזיר לנפש, הנכס היקר ביותר - את החיות, הגמישות וחדוות החיים.

לקביעת פגישה לאבחון והתאמת טיפול או לקבלת פרטים נוספים,
אתם מוזמנים לפנות אלינו כאן                                          

 

טואול - אתרים באינטרנט