מאמרים


למה טיפול טבעי?

תחליף לריטלין ותרופות פסיכיאטריות (המאמר נכתב ע"פ המאמר של אילן סלומון וברשותו)

שלום רב,

שמי אילן סלומון  ואני רוקח מזה 15 שנה,

במהלך שנים אלה חזיתי בעליה תלולה ביותר ברישום סמי מרץ לילדים, נוער ומבוגרים, הדבר מאד הפריע לי כיוון שהיו ידועים לי הנזקים שהם עושים. מקובל לחשוב שאין פתרון אחר לבעיה, ושאין ברירה, אולם נוכחתי בוודאות שזה לא נכון.

מרגע שראיתי שברוב המקרים יש פתרון לתופעה , אני עושה הכל כדי שילדים ומבוגרים יפסיקו לצרוך סמים אלה באלפיהם שלא לצורך. כיוון שאני לא מצפה שחברות התרופות שעושות הון מהשוק האדיר הזה, יחשפו את הנזקים של התרופות ואת הפתרונות החילופיים, החלטתי לעשות זאת בעצמי.

במאמר זה תגלו:

1.למה גורמים סמים ממריצים?

2.כל תופעות הלוואי של התרופות הפסיכיאטריות וממה הן נובעות

3.יש פתרון!

1.מה גורמים סמים ממריצים?

ריטלין או קונסרטה, לדוגמא, הינם "אמפטמין"- סם ממריץ שזהה במבנהו הכימי לסם ה"אקסטזי"

כמעט לחלוטין, הריטלין מוגדר כ"סם מסוכן" על פי התקנות בכל העולם המערבי, והוא מוחזק בכספת של בית המרקחת עם רישום ודווח קפדניים על כל כמות שנקנית או נמכרת.

בארה"ב יש דירוג של סמים מסוכנים והריטלין מדורג שם בקבוצה 2 יחד עם קוקאין!

כיום תרופות פסיכיאטריות רבות הן, למעשה, סמים. סמים תמיד שימשו במהלך ההיסטוריה להקלה על כאב ומצוקה נפשית. אולם תמיד גרמו בסופו של דבר למצבים של דיכאונות, מכאובים ותלות. שנים רבות של עבודה כרוקח המחישו לי את זה.

2. נזקים ותופעות הלוואי של התרופות וממה הן נובעות.

התרופות מרסנות התנהגות באמצעות הרעלה

כיצד יכול סם ממריץ להרגיע? זה פועל בדיוק כמו יין: יין בכמות קטנה ממריץ ומעורר את האדם, אולם יין בכמות גדולה מרעיל אותו וגורם להאטה ודיכוי בפעילותו. לדוגמא, ילדים מקבלים מידי יום כמות ריטלין שעולה על מה שמקבל אדם מבוגר, למרות משקלם הנמוך ביחס למבוגרים, וזה מה שמרסן אותם. זהו ריסון כימי. כמות כזו של ריטלין היא ממש מרעילה. ויכולה לגרום לפגיעה בכבד שאינו יכול להתמודד עם הרעלים ותופעות ההרעלה ניכרות בתופעות הלוואי המעידות כי הכבד נפגע: ירידה במשקל, האטת הגדילה, חוסר תיאבון, כאבי בטן ובחילות. וכן קיימות תופעות נדירות, כגון: פגיעה בלב, בעיות בקרישת הדם, לחצים בגולגולת ועוד, שעצם הסיכון מתופעות חמורות אלו, אינו מצדיק את הניסיון.

בשימוש בקונצרטה שהיא ריטלין שמשתחרר לאורך כל היום, כמות הסם הממריץ שמקבל הילד גדולה לעיתים פי שלוש, כיוון שהוא ממשיך לקבל את החומר גם בשעות הערב.

התרופות מצטברות ברקמות השומן של הגוף, במוח ובמערכת העצבים.

סמים אלה ממשיכים לפגוע בצלילות, בשמחת החיים, במרץ ובשלווה גם שנים רבות לאחר הפסקת השימוש בהם. בספרות מתייחסים לעובדה שהוא יוצא מן הדם לאחר כמה שעות, אולם לא מזכירים את המאגרים הנוצרים ברקמות השומן והמוח, עובדה הידועה לכל רוקח. כמובן שעם תרופה שמשתחררת לאורך כל היום, הכמויות שמצטברות יהיו רק גבוהות יותר.

הריטלין מדכא את הילד מבחינה גופנית ונפשית.

הריטלין מאט גדילה, מוריד תיאבון, פוגע בשמחת החיים ומביא לאפאטיות, התבודדות חברתית ואף לעוינות ותוקפנות. הוא גורם תלות אצל מבוגרים, ולאורך זמן פוגם ביכולת ריכוז ובשמחת החיים של המשתמש.

האמת על קונצרטה וריטלין LA.

התנהגות פסיכוטית (נמרצת באופן מוגזם ביותר) בשעות אחר הצהרים היא תופעת לוואי של ריטלין. היא מתרחשת כאשר ריכוזי הסם בדם כבר לא כל כך גבוהים, וכבר לא מרסנים את הילד , אלא פתאום ממריצים אותו וגורמים להתנהגות לא הגיונית. כאן רואים את ההשפעה המקורית של הריטלין כסם ממריץ. כאן רואים ילד פעלתן שקיבל המרצה נוספת.

הפתרון שמצאה חברת התרופות היא: לרסן את הילד במנת סם נוספת. זה מה שעושה קונצרטה, או ריטלין בשחרור הדרגתי. וכך מוסתרת תופעת הלוואי החמורה של התנהגות פסיכוטית ע"י מתן מנה נוספת של הסם. (אגב תופעה זו נפוצה יותר בהיפראקטיביות ופחות בהפרעת קשב, כיוון שבהיפראקטיביות הריטלין ניתן במינון הגבוה יותר שמרסן את הילד).

3. הפתרון

כפי שהוסבר כבר, ריטלין הוא סם מרץ, והטענה הנפוצה לגביו היא שהוא פועל, והציונים עולים וכו,

נכון! אבל הם עולים כיוון שהילד מסומם. ארגוני טרור רבים נותנים ריטלין לפעיליהם לפני שהם שולחים אותם לפעולת התאבדות. זה לא מרפא שום דבר רק ממריץ. משום כך, אם מפסיקים להשתמש בו במהלך שנת הלימודים, הציונים יורדים בבת אחת.

הפתרון נמצא אצלנו

במכון אדם אנו עוזרים למתמודדים עם הפרעות התנהגות, קשב וריכוז, חרדות, דכאונות, מחשבות פרנואידיות ועוד לחזור לחיים תקינים ומאושרים ולמנוע מהם את התלות בתרופות.

במכון אדם, אנו מאבחנים את שורש הבעיה ע"פ אירידיאולוגיה (גלגל העין) ובדיקות דם ומתאימים את  הטיפול בהתאם לתוצאות האבחון, אחוזי ההצלחה גבוהים, הטיפול אצלכם בבית, כך שאין צורך להגיע אלינו מידי פעם. בטיפול שלנו אנו מחזירים לגוף את התהליכים הטבעיים שלו ואיננו מטפלים רק בסימפטומים, תוצאות הטיפול ניכרות לאורך זמן, הילד יחזור לקשב וריכוז והתנהגות נאותה בתוך זמן קצר.

נ.ב

חומר זה הינו בגדר המלצה, ואין בו התחייבות או אחריות לתוצאות. ברוב המקרים ההחלטה לרדת מתרופות הינה החלטה רפואית ויש לתאמה עם רופא.

 


 

טואול - אתרים באינטרנט